O nás

Vítejte na webových stránkách Kralovické zemědělské akciové společnosti, sdružující více než 700 drobných akcionářů a podnikající v malebné oblasti severního Plzeňska s mnoha přírodními i kulturními zajímavostmi. Více než 25 let, po transformaci ze zemědělského družstva Kralovice, hospodaříme jako skuteční zemědělci na výměře, přesahující 3000 ha v dnes již neobvyklé symbióze živočišné a rostlinné výroby, když převaha té složitější a méně oblíbené, živočišné, je oproti průměru ČR skutečně drtivá. I díky tomu u nás pracuje téměř 150 zaměstnanců, z nichž třetinu představují akcionáři naší firmy. Udržitelné hospodaření, používání statkových hnojiv, prvky precizního zemědělství při hnojení a postřicích plodin i dodržování dobrých životních podmínek chovaných zvířat je pro nás už roky samozřejmostí. Ale přesah naší činnosti do dalších oblastí je, i díky, v zemědělství ne zcela běžnému, kolektivu relativně mladých a akčních srdcařů, celkem široký.

Tou nejvíce viditelnou akcí, nejen ze silnice 1/27, je tradiční zemědělská výstava na Hadačce, kterou jako největší setkání zemědělců a široké veřejnosti v západních Čechách pravidelně již desítky let organizujeme koncem června. Únorový zemědělský ples v Kralovicích je dalším z akcí, na kterých se potkávají, tentokrát ve večerních róbách, občané nejen kralovicka.

Ale zpět k naší hlavní činnosti a k tomu, co Vám můžeme nabídnout. V rostlinné výrobě se vedle běžně vídaných plodin věnujeme, jako jedni z mála, třeba pěstování brambor a jejich přímému prodeji. Můžete u nás poptat i směs šrotů pro nosnice, a také práci zemědělskou technikou od založení po sklizeň porostu.

V živočišné výrobě, kde chováme prasata v uzavřeném obratu, dále skot, produkujeme mléko a chováme krůty, krocany, kachny a brojlerová kuřata je nabídka ještě širší, především díky vlastní malé porážce drůbeže, ze které můžete objednávat celou nebo naporcovanou drůbež podle aktuálně chovaných turnusů. Vše je z vlastních chovů, krmené buď u nás vyrobenými nebo certifikovanými českými krmivy. Stačí se jen ozvat na příslušný email nebo telefon a máte zaručenou dodávku českého masa z vlastních chovů, které splňují všechny požadavky zdravé lokální produkce, bez přídavků posypové soli nebo vyjetého oleje či pesticidů.

I když zemědělská produkce tvoří 4/5 naší výroby, provozujeme i další činnosti, které Vám mohou být k užitku. Třeba beton z malé betonárky na Hadačce, pořez dřeva na rámové pile a truhlářské výrobky včetně ostření pil v Kralovicích. Ale i práce mechanizací, ať už se jedná nejen o jeřáb, nakladač, bagr nebo jen odvoz materiálu jsou pro Vás k dispozici. Na bramborárně v Hadačce můžete vedle vlastních brambor pořídit třeba i substráty od Rašeliny Soběslav pro lepší pěstitelské výsledky na zahrádkách. A ještě, pro vyznavače fosilních paliv, nabízíme prodej a rozvoz uhlí z Ledvic. Toho, v čem se mohou naše výrobky a služby protnout s Vašimi potřebami je opravdu hodně. Tak se těšíme, že se někdy u nás stavíte nebo napíšete.

Pojďme zkusit společně trochu pobořit dnes celkem moderní ideologické mýty o zlých zemědělcích ve větších firmách. Jsme jiní, než si myslíte a rádi Vám to ukážeme… 😊